Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin saç tellerindeki pulları kaplayarak saç teline karşı koruyucu bir kalkan oluşturur ve aslında saçı çevresel etkenlere karşı korumaya yardımcı olur. Saçlarınızın eski sağlıklı yapısına kavuşması için çok etkili bir bakımdır. Yıpranmaları onararak saçları güçlendirmek için kullanılır.

Tüm bu etkilerinin yanında keratin bakımı aslında saçlarınıza pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlayarak besler ve ihtiyaç olan tüm bakımı yapar.

Keratin Bakımının Etkisi Nedir?

Keratin maddesi incelen saç tellerini kalınlaştırır ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Keratin bakımı yaptırdıktan sonra sülfatsız şampuan kullanımı oldukça önemlidir ve unutmayın ki düzenli aralıklarla saçınız tekrar keratin bakımına ihtiyaç duyacaktır.

Keratin bakımı veya keratinli diğer saç bakım ürünleri saçların yapısını güçlendirmek ve saçları sağlıklı yapısını korumak için uygulanır. Keratin bakımı saçların üzerinde canlılık parlaklık ve onarım gibi etkilerini hemen gösterirken keratin içeren saç bakım ürünleri saçların sadece güçlü yapısını korur ve saçların canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Yapılan keratin bakımı sayesinde saçların mat pürüzlü ve cansız görünümünden kurtularak saçların canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Keratin Bakımının Faydaları

1- Boya ve kimyasallardan yıpranmış matlaşmış saçlarınızı onarır bakım yapar.

2- Saçlara parlak ve dolgun bir görünüm kazandırır. 3 aya kadar etkilidir.

3- İncelmiş saç tellerinizi kalınlaştırır saçlardaki kırılmaları ve kopmaları durdurur.

4- Saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

5- Elektiriklenme ve kabarmarmayı durdurur sakinleştirici bakım sağlar.

Bir yanıt yazın