Sülfatsız Şampuanı Neden Kullanmalıyız?

Sülfatsız şampuanların diğer şampuanlardan gözle görülür farkı daha az köpürmesidir. İçerisinde SLS, SLES, ALS ve MLS gibi sülfat türevi maddeler bulundurmayan şampuanlardır.

Sülfat içeren şampuanlar saç ve saç derisinde tahriş edebilecek nedenlere sahip olabilirler. Bu yüzden saç derisinde ve benzeri yerlerde sorun yaşayan kişiler sülfatsız şampuan tercih edebilirler.

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?

Sülfatsız şampuanlar saçlarda yumuşaklık hissi bırakır ve saçların canlı görünmesini sağlar. Canlı görünümün yanına parlaklık ekleyen bu şampuanlar boyalı saçların rengini de korur.

Boyanın akmasını engelleyen sülfatsız şampuanlar, brezilya fönü ve keratin bakımının da uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Hem saçları koruyan hem de işlem görmüş saçlara uzun ömürlü bir bakım sağlayan sülfatsız şampuanın faydaları da bir o kadar fazladır.

Sülfatsız Şampuanın Faydaları

Şampuanlar doğal yapısı sayesinde saçları nazik bir şekilde temizler. Kimyasal içeriği bulunmadığından saçları nazik bir şekilde temizlemekle kalmaz doğal yapısını da korur.

Yumuşak formülleri sayesinde saçlarda kırılma, kopma, yıpranma ve kuruma gibi problemleri de engeller.

Kimyasal içeriği bulunmayan tamamen doğal bir içeriğe sahip sülfatsız şampuanlar saçlarınızın doğallığında koruyabilir.

Boyalı ve hassas saçlarınız için koruyucu içeriğe sahip olan sülfatsız şampuan saçlarınızdaki renk kayıplarını da engeller.

Saçınıza uyguladığınızda köpürmemesini sizi yanıltmasın saçlarınızı yıkadıktan sonra derinlemesine temizlediğini hissedeceksiniz.

Saç tipiniz ne olursa olsun kolayca yağdan ve kirden arınır.

Keratin bakımınızın ömrünü uzatmak için sülfatsız şampuan kullanımı oldukça önemlidir. Hem ömrünü uzatırken hem de bakımı destekleyen yapısı için mutlaka sülfatsız şampuan tercih etmelisiniz.

Bir yanıt yazın