Saç Bakımı

Saç bakımı kızların arattığı ve önemsediği en büyük konulardan bir tanesi. Saç zamanla boya, ısı, krepe,  ve çeşitli kimyasallar sonucunda yıpranır. Bu yıpranma bakımla nötrlenemezse saçlarda zamanla azalma ve dökülme meydana gelir. Saç bakımında kimi kızlar doğal yollarla kimileri ise kuaförü tercih etmektedirler. Doğal yollarla bakım masrafsız ancak uzun yollu bir yöntemdir. Sabır ister. Kuaförle bakım ise anında etki alabileceğiniz bir yöntemdir. Her iki yöntemde saçlarınıza iyi geleceğinden eminim. Ancak saç bakımında düzen ve rutin çok önemlidir. Düzenli bakım sonucunda emeklerinizin karşılığını alacağınızdan eminim.

saç bakımı

Yıpranmış Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlarınıza zengin içerikli şampuanlar kullanmalısınız ki kaybettiği protein ve keratini tamamlayabilsin. Keratin saç bakımında çok büyük bir rol oynar. Saçları canlandırır, çoğaltır, parlaklığını arttırır, saçları güçlendirir. Saçlarınıza belli aralıklarla keratin bakımı yapmanız veya yaptırmanız saçlarınızı kendine getirecek ve farkı gözlerinizle göreceksiniz.

Isı konusunda çok dikkatli olmalısınız. Olabildiğince maşa ve düzleştiricilerden uzak durmalısınız ki saçlarınızın nemini çekip kurutmasın. Saçlarınıza saç kurutma makinesini olabildiğince uzaktan tutun.

Hindistan cevizi yağının neminden faydalanın. Düzenli aralıklar ile saçınıza hindistancevizi yağından sürün ve tüm gün bekletin.

Saç bakımında beslenmenin de çok önemli bir rolü vardır. Günlük almanız gereken e, d, c ve proteinleri alamazsanız saçlarınızda büyük oranda bir kayıp gerçekleşecektir. Ayrıca saçlarınıza ne kadar bakım yaparsanız yapın beslenmenizde bir eksiklik var ise işe yaramayacaktır.

Saç bakımında hava koşullarında çok büyük bir etkisi bulunmakta. Soğuk havalarda saçlarınız kurur ve nem kaybeder. Nem kazanmanız için Hindistan cevizi yağından, keratinden ve diğer saç ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Şampuan konusunda çok seçici davranın. İçeriklerini okuyun. Mutlaka saçınızın ihtiyacını tamamlayan bir şampuan seçin.

Bir yanıt yazın