Keratin Bakımın Detayları: Keratin Saç Uzatır Mı?

Saç uzaması iki sebepten dolayı yavaşlar. Çok işlem gören, çabuk kırılan ve güçsüzleşen saçlarda kopmalar ve kırılmalar oluşur. Bakım yöntemleri uygulansa saçlar köklerinden uzasa bile yıpranmış saçta bu çok bir şey ifade etmez.

Ancak keratin saçlarınızdaki kırılan, kopan yerleri yeniden yapılandırabilir. Bunun dışında açın uçlarındaki boyalara yapılan bakımlar hiçbir zaman kesin sonuç vermez. Boyalı yerlere yapılan bakımlar kalıcı değildir.

Saça yapılan boya diğer uygulanan kozmetik ve kimyasal ürünlerin etkisiyle saç derisi zarar görür. Bunun sonucunda saç yavaş uzamaya başlar.

Saç Uzamasını Yavaşlatan Durumlar

Kullanılan kozmetik ürünlerindeki sentetik ve silikon içerikli maddelerin etkisi saç derisindeki gözenekleri tıkar. Bu da saçın nefes almasını yavaşlatır. Bu da saç uzamanızı olumsuz etkiler.

Dış görünüş açısından önemli olan saç sağlığı temizlik ve bakımdan geçer. Keratinle yapılan bakımlarda sağlıklı uzamasını ve pürüzsüz olmasını sağlar. Saç yapılarında azalan proteinlerin dışarıdan alınması gerekir.

Kullanımı düzgün olursa her saç tipinde doğru sonuçlar alabilirsiniz. Kırıkların onarımı dümdüz bir görüntü için keratini kullanabilirsiniz.

Keratin Saç Uzatır Mı?

Evet. Saç derisinde genelde saça minimum yeterli miktarda besin göndermektedir. Bunun sebebi vücuttan alacağı proteini keratine dönüştürerek saç yapısını oluşturma ve onarım işlemleri için çok fazla enerjiye ihtiyaç duymasıdır.

Tabii ki sağlıklı insan vücudunda bu değerler biraz daha fazladır. Ancak saç yıprandıkça vücut sağlıklı olsa bile enerjiyi karşılamayabilir.

Keratin molekülleri inanılmaz derece de güçlü olduğu için yapışkan görevi görür. Diğer kimyasallar gibi su aldığı durumda eriyip giymez. Bozulan dokuları onarır, derinin dokusunun yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar.

Keratinin faydaları bunlarla sınırlı değildir; parlaklık ve ipeksi görünüşü de saçlarınıza sağlar.

Bir yanıt yazın