En kolay Keratin Bakımı Yapmanın Yolları

Daha ucuz bir maliyetle sizlere evde keratin bakımı yapmanın yollarından bahsedeceğiz. Saç bakımında on kat daha kolay bir bakımla saçınızdaki mükemmel sonuçlar göreceksiniz!

Keratin Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği gibi keratin proteinleri saça kaynak ve yardım yaparak saçınızdaki çukur ve kırık yerleri rahatlıkla düzelti. Fakat bu güzel bakımı etkisiz hale getiren saçlarda daha önceden bir bakım yağı olmasıdır. Bundan bir hafta önce sürdüğünüz bakım yağı bile saçınıza uzun süreli nüfuz ederek keratinin etkisini yok edebilir.

Saçınızı işlem önce bol şampuan ve bol su kullanarak yıkamalısınız. Bu işlemi birçok kere tekrarlayarak ve iyice köpürterek yapmanız gerekmektedir. Saça keratin yüklemesi yaptıktan sonra ıslakken üzerine yatmayın, sarmayın, toplamayın ve bağlamayın. Saç tellerinin birbirine yapışmasının önüne geçmiş olursunuz. Saçlarınız yapışırsa tararken kopabilir.

Saçınıza süreceğiniz keratin miktarının saçınızdaki yıpranma payı ve uzunluğuna göre artabileceğini unutmayın.

Evde Keratin Bakım

  1. Saçınızı sıcak suyla ve silikonsuz organik bir keratin şampuan ile 2 defa yıkayın. Krem kullanmadan saçınızı havluyla iyice kurutun. İsterseniz saç kurutma makinasıyla da kurumasına yardımcı olabilirsiniz. Saçımızın düz bir şekilde kuruması keratinlerin yüklenmesinde size kolaylık ve fayda sağlayacaktır.
  2. Keratin serumu saç dipleriniz hariç tüm saça boya yapar gibi sürün ve kuruyuncaya kadar 5-10 dakika da bir tarakla tarayın. Saçınızı ılık bir fön yardımı ile düz şekilde kurutun. Bu esnada yani ıslak saçınızda keratinler beklerken saçınızı bağlamadan toplamayın ve sarmayın. Islakken üzerine de yatmayın.
  3. Kuruyan keratin yüklü saçı ılık ve bol su ile durulayın.

Bir yanıt yazın